Założyłeś profil firmowy na Facebook’u i co teraz?

W poprzednim wpisie dowiedziałeś się czy warto założyć firmowy profil na Facebook’u i jak to zrobić. Teraz czas na najważniejsze! Usiądź wygodnie w fotelu, zaparz sobie dobrą kawę, weź do ręki kartkę, długopis i zastanów się jakie są Twoje cele. Co chcesz zyskać prowadząc swój firmowy profil na Facebook’u?

Jak prowadzić profil na Facebook’u

Przede wszystkim zacznij od ustalenia, w którym momencie rozwoju swojej działalności jesteś i co chcesz zyskać. Czy założyłeś ją kilka dni temu czy prowadzisz swój biznes od lat i cieszysz się ugruntowaną pozycją na rynku? Oferujesz rozwiązania dla B2B czy B2C? Chcesz zwiększyć sprzedaż swoich produktów czy usług? Twoja marka jest dobrze znana czy dopiero budujesz jej świadomość?

Już wiesz?

Teraz zastanów się, co chcieliby dostać od Ciebie Twoi fani. Ale, żeby było Ci łatwiej dostaniesz ode mnie małą podpowiedź.

Czego szukają ludzie na Facebook’u?

 1. Inspiracji.
  Na pewno znasz filmiki przygotowane przez @buzzfeedtasty (Tasty), gdzie dosłownie w 1-2 minuty zobaczysz jak zrobić domowe lody, brownie w mikrofalówce i paluszki serowe. Nawet jeżeli nigdy sam nie gotowałeś, wszystko wydaje się takie niewiarygodnie proste! Dlaczego nie spróbować?


 2. Treści rozrywkowych.
  Zabawne filmiki ze zwierzakami albo śmieszne wpadki, codziennie zalewają tablicę Twoich znajomych. Pojawiają się też śmieszne powiedzenia i wzniosłe cytaty, które „odmienią” Twoje życie. Znasz kalendarz „Dobrych myśli” Beaty Pawlikowskiej? Zobacz na zaangażowanie jej fanów!


 3. Ciekawych wydarzeń.
  Tę funkcję Facebook zrobił perfekcyjnie. W jednym miejscu możesz zobaczyć wszystkie wydarzenia utworzone na Facebook’u wraz z informacją kto z Twoich znajomych będzie w nich uczestniczył. Ponadto możesz wyselekcjonować tylko ten zakres tematyczny, który Cię interesuje. Zastanawiasz się co robić w najbliższy poniedziałek ze swoimi dziećmi? A może plenerowe warsztaty „brudnych rąk i nóg” w gliwickim Parku Chopina?


 4. Opinii o produktach.
  Czy warto kupić autorską biżuterię Madlin, skorzystać z usług salonu fryzjerskiego Włosomania, zamówić na wesele fotobudkę z Kuźni Pomysłów albo zadbać o rozwój stóp Twojego najmłodszego dziecka kupując mu rekomendowane przez ortopedów skórzane buciki firmy Fiorino? Zobacz na recenzje – i już wszystko będzie wiadome.


 5. Informacji o produktach.
  Szczególnie tych, które wyróżniają się na tle chińskich podróbek i sieciówek, w których wszystko jest takie samo. Ludzie z przyjemnością zobaczą produkty, które „odmienią” ich życie albo przynajmniej sprawią, że życie będzie łatwiejsze i przyjemniejsze.


 6. Treści angażujących.
  Profil Tajemnicze miejsca na ziemi. Z jednej strony inspiruje i zachęca do zwiedzania świata. Z drugiej strony bardzo wielu fanów pokazuje, że dane „tajemnicze miejsce na zmieni” widziało już na własne oczy. Niektóre miejsca zapierają dech w piersi. Jezioro Plansee w Austrii – to mój nowy cel na liście miejsc, które muszę zobaczyć.

czas na planowanie postów na Facebook’u

Już wiesz jaki chcesz osiągnąć cel i jak możesz to zrobić. Teraz pozostaje zaplanowanie publikacji postów. Plan postów na najbliższy miesiąc to minimum. Najwygodniejsze i najbardziej efektywne jest planowanie postów kwartalnie. Skup się na angażujących treściach. Pamiętaj, że Facebook najbardziej lubi:

 • video
 • zdjęcia (ale nie przesycone tekstem)
 • tekst
 • linki

Masz pytania dotyczące planowania postów? Z przyjemnością na nie odpowiemy. Napisz do nas biuro@futuram.stronyireszta.pl

Dodaj komentarz