Jak sprzedawać na Facebooku?

Wielu z Was zastanawia się czy na Facebook’u można sprzedawać? Jak zmienić informacyjny charakter profilu firmowego na Facebook’u na sprzedażowy? Jak połączyć profil na Facebook’u ze sprzedażą produktów? Przedstawię kilka możliwości.

Możliwości sprzedaży produktów poprzez Facebook’a.

Istnieje kilka sposobów sprzedaży na Facebook’u. Można:

  • publikować posty z linkiem do swojego sklepu (rekomendowana karuzela)
  • założyć grupę sprzedażową
  • założyć sklep na Facebook

Pierwsza opcja, jest bardzo popularna w dużych sklepach, gdzie ilość produktów, jest bardzo duża, przykładem mogą marki odzieżowe jak Orsay. Marka te publikuje post na profilu Facebook wraz z linkiem do sklepu. Minusem takiego rozwiązania jest obecnie, zmiana polityki Facebook’a, który “nie lubi” postów z linkami i bardzo obniża ich zasięgi.

Druga możliwość, czyli grupa sprzedażowa dedykowana jest dla firm, które nie mają swojej strony internetowej lub jako dodatkowy kanał sprzedaży. Aby grupa spełniała swoje zadanie firma musi mieć sporo fanów, których możemy zaprosić do grupy. Przykładem może, być biżuteria Madlin. Gdzie grupa sprzedażowa jest dodatkowym kanałem do sklepu internetowego i sklepu na platformie Allegro.

Dodatkowym atutem grupy sprzedażowej jest, od niedawno wprowadzona opcja, publikacji produktów dodatkowo w Marketplace, który coraz prężniej się rozwija.

Trzecim (niedawno wprowadzonym) najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie sklepu na Facebooku. Rozwiązanie to pozwala na publikowanie postów od razu z oznaczeniem produktów, które pojawiają się w poście, a co najważniejsze, zasięgi takiego postu nie są obcinane przez Facebooka.

Instrukcja jak założyć sklep na facebooku – krok po kroku

Na pewno zastanawiasz się jak założyć taki sklep. Nie jest to skomplikowane. Zobacz na instrukcję poniżej.

Sklep funkcjonuje jako osobna zakładka w menu bocznym profilu na Facebooku.

Jak założyć sklep na Facebooku, krok po kroku:
1) Wybieramy Ustawienia (powyżej zdjęcia w tle, po prawej stronie), klikamy edytuj stronę, a następnie wybieramy Dodaj kartę i wybieramy Sklep

2) Wróć teraz na swoją stronę i sprawdź czy w bocznym menu znajduje się Sklep, jeśli tak to znaczy, że wszystko jest ok. Następnie po kliknięciu w zakładkę pojawi się regulamin Facebooka, który należy przeczytać i zaakceptować.

3) W następnym kroku wybierzesz metodę płatności. W Polsce administrator strony na Facebook, może wybrać dwie opcje sklep, który odsyła do Twojego sklepu on-line (platformy gdzie można sfinalizować transakcję) lub opcję wysłania wiadomości przez Messenger w celu zapytania o ofertę.

4) Kolejny krok to określenie waluty, tutaj wybierasz polski złoty jako walutę w jakiej podajesz ceny w swoim sklepie.

Teraz możesz już dodawać produkty do Twojego sklepu. Pamiętaj, aby każdy produkt zawierał pełny opis, dobre zdjęcie, a jeśli to możliwe nawet kilka zdjęć oraz cenę.

Jeśli masz jakieś pytania to napisz do nas biuro@futuram.stronyireszta.pl. Chętnie pomożemy.

Dodaj komentarz